המשמעות הפסיכולוגית העמוקה יותר של ירוק אמרלד (ירוק-כחול)

/
/
/
14 Views

ירוק אמרלד נבחר השנה לצבע הטרנד לשנת 2013. לירוק יש גוונים ראשוניים שונים מצהוב-ירוק ועד לירוק טהור ולבסוף ירוק-כחול, שאנו קוראים לו גם ירוק אמרלד.

הצבע הירוק של צמחיית הטבע הוא הצבע הפסיבי ביותר ולכן גם המרגיע ביותר. זו אחת הסיבות מדוע אנו אוהבים לבלות בסביבה טבעית כאשר אנו מרגישים בלחץ.

ירוק-כחול (ירוק אמרלד), לעומת זאת, יש איכות שונה. במובן מסוים הוא מגלם מתח ואינו יוצר את אותה שלווה כמו שאר הירוקים שאנו חווים בטבע.

רבים מאיתנו תופסים את הירוק-כחול, הגוון הקר ביותר במעגל הצבעים, כמרוחק משהו, מסתיר או אפילו מסתורי. זה מאוד דומה ליסוד שהוא מייצג, זה של מי האוקיינוס. המים האלה מסתירים דברים. כמו דגים ויצורים אחרים, שאנחנו יודעים שהם שם אבל שאנחנו לא באמת יכולים לראות, לפחות ממרחק.

היסוד מים נמצאים בשטף עקבי של שינוי, מקרח לנוזל, מנוזל לאדים וחוזר לנוזל, מה שאומר שהאוקיינוסים הם לכל שינוי. במקום שבו מתרחש שינוי מתמשך, כאשר משהו מוסתר, מתח יתרחש באופן טבעי. כצבע האוקיינוסים, ירוק-כחול, (ירוק אמרלד), מגלם גם צורת מתח זו.

אנשים שהצבע האהוב עליהם ירוק-כחול ימצאו את עצמם לעיתים קרובות חווים את המתח הזה. זה משתנה באופן טבעי בהתאם לצבעים האחרים שהם אוהבים; אם הם נמשכים גם לאדומים החמים, הכתומים והצהובים או יותר אל הכחולים והסגולים המופנמים.

באופן שטחי, החוויה שלנו של צבע תהיה סובייקטיבית. אנחנו אוהבים את זה, או לא; אנו חווים אותו כקר או חם. התפיסה שלנו לגבי הצבע תהיה תלויה ברגשות שלנו. לאחר מכן הוא פועל כמראה של מבנה הנפש הפנימי שלנו.

ד"ר פרילינג, אחד מפסיכולוגי הצבע המוכרים ביותר בגרמניה ומחבר "מראה הצבעים", כתב: "לא יכול להיות מפתיע שכל אלה שאוהבים מאוד ירוק-כחול, חיים במתח מסוים, כאילו יש להם שתי נשמות שחיות בחזה שלהם."

ד"ר פרילינג מרמז שניתן לשחרר את המתח הזה על ידי יצירתיות. אלה שיש להם ירוק-כחול כצבע האהוב עליהם הם לרוב מיומנים מאוד בהמרת ושינוי דברים ברמה המעשית. הם גם בדרך כלל טובים מאוד בשימוש במילים. אם יש להם מספיק כישרון, הם יכולים להיות שחקנים טובים.

לעתים קרובות, לאוהבי הירוק-כחול יש הרבה הומור. נוכל לשאול למה הומור? רווחה הומוריסטית כרוכה במיומנות של שינוי מושג נתפס. הומור משנה את הדרך בה אנו רואים או לוקחים חלק בסיטואציות ומראה לנו את הצד המצחיק של הדברים.

כשם שהירוק-כחול מרוחק מעט מבחינה רגשית, כאילו מסתיר את טבעו האמיתי, אנשים שצבע זה הוא החביב עליהם חולקים לעתים קרובות גם את התכונות הללו, בכך שהם מסוגלים להסתיר את רגשותיהם האמיתיים, גם אם נאלצים להתמודד עם מכות קשות. .

מכיוון שירוק-כחול הוא הצבע המייצג מים, שלובשים כל הזמן צורות חדשות, אוהבי הצבע הזה גם מחפשים תמיד צורות חדשות לביטוי שלהם. לעתים קרובות יש להם רוח חופשית, והם שומרים עליה בבטחה. הם לא אוהבים לעבוד בשום סוג של תוכנית קבועה, וזו הסיבה שהם לעתים קרובות מאוד מקוריים.

אם לאוהבי הירוק-כחול אין פורקן ליצירתיות כזו, הם עלולים למצוא את עצמם חסומים ונוטים לדיכאון. שוב, אנו רואים את הדמיון ליסוד מים: רק תארו לעצמכם אם המים הפכו לקרח לנצח ואיבדו את מאפייני הטרנספורמציה שלהם.

ולמה ירוק אמרלד, (ירוק-כחול), הוא צבע הטרנד לשנת 2013? אנו שומעים וקוראים הרבה על העובדה שאנו עוברים תקופה של שינוי ניכר. מטבע הדברים, עובדה זו מתאימה היטב לירוק-כחול (ירוק אמרלד), צבע השינוי. כאשר מכריזים על צבע טרנד, הוא נבחר בדרך כלל בגלל מצב נפשי כללי בחברה, ואינו נבחר בגחמתם של כמה מעצבים.

זו בהחלט יכולה להיות אחת הסיבות לכך שירוק אזמרגד נבחר כצבע הטרנד לשנת 2013.Source by Doreen Richmond

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.caclues.com All Rights Reserved