כמה מיתוסים ותפיסות שגויות נפוצות לגבי לטאות

/
/
/
20 Views

רבים משומרי הזוחלים של ימינו הם צרכנים מעודכנים שעשו מחקר מקוון לגבי לטאת המחמד שהם עומדים לרכוש. יש גם מספר מופעים פופולריים המתמקדים בזוחלים ודו-חיים מרחבי העולם המסייעים להרחיב את ההבנה של האדם הממוצע לגבי החיות הנדירות והאקזוטיות הללו. למרבה הצער יש עדיין כמה מיתוסים ותפיסות שגויות לגבי לטאות ואנו מקווים להפריך כמה מהברורים יותר במאמר זה.

אחת התפיסות השגויות הנפוצות ביותר שנראה שרוב חובבי הזוחלים החדשים מחזיקים בה היא שכל הלטאות הגדולות הן דרקוני קומודו. נראה כי קומודו הוא המלך קונג של לטאות המוניטור עם גודלם המרשים ושמם הידוע לשמצה. העובדה היא שרק גני חיות יכולים לאכלס, להציג ולגדל דרקוני קומודו וכל אחד מהם הוא רכושה של ממשלת אינדונזיה אשר אוסרת בהחלט על הגישה ליצורים נדירים אלו. הם נמצאים בחמישה איים באינדונזיה שם הם מהווים משיכה עצומה לתיירים ומכניסים חלק גדול מההכנסה של העמים המקומיים. למרות שקרוב משפחה של לטאת הקומודו שגדל מאוד בגודלו הוא מוניטור המים האינדונזי, בעלי חיים אלה יכולים להימכר ואינם מוגנים ולכן הם בדרך כלל המקור לתפיסה השגויה.

תפיסה שגויה נוספת לגבי לטאות למכירה בשבי מבוססת על לטאות הקיימן של מרכז אמריקה. לבני הדודים הצבעוניים הללו של לטאת הטגו יש גוף מצופה רחב שקרוב מאוד במראהו לשמו הקיימן הדרום אמריקאי. הם גדלים לגודל בוגר שניתן לניהול של ארבעה מטרים באורך ובדרך כלל נמצאים על או ליד ענפי עצים מעל נהרות תלויים בפרגוואי, פרו וקולומביה. למרות שיש להם שיניים חדות מאוד שבהן הם משתמשים כדי ללכוד ולמעוך את טרפם המורכב מחלזונות, דגים וחסרי חוליות, לטאות קיימן בשבי רגועות וקלות לטיפול. ניתן לשמור אותם גם על דיאטה המורכבת משימורים, חלזונות קפואים והודו טחון או דיאטת מוניטור וטגו.

תפיסה שגויה נוספת היא שלכל הלטאות יש את היכולת לשקם את זנבותיהן כאשר במציאות זו יכולת די מבלבלת עבור חלק מהלטאות ושממיות בעוד שהיא בלתי אפשרית עבור אחרים. היכולת המדהימה של חידוש חלק בגוף קיימת ברוב השממיות, רוב האיגואנות והטגוסים בעוד שקרוביהם הקרובים חסרים לחלוטין את היכולת הזו. למרות שהזנב המחודש לעולם לא ייראה זהה למקור, ההחלפה פונקציונלית והרבה יותר טובה מגדם. ייתכן אפילו שחלק מהחיות הללו יגדלו זנב מפוצל או מסועף אם הפגיעה היא מינורית ולא שבירה מוחלטת.

בעוד ששאלות רבות בנוגע ללטאות והרגליהן ובתי הגידול שלהן נענו על ידי עבודה קשה של חוקרים ומגדלים ברחבי העולם, יש עדיין הרבה עובדות מעניינות שיתבררו בעתיד. כמו תמיד, בצע את בדיקת הנאותות שלך וברר את הצרכים של לטאת חיית המחמד בכל הנוגע לתזונה, תאורה, גודל בית הגידול ואריכות ימים לפני ביצוע הרכישה.Source by Amir Soleymani

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.caclues.com All Rights Reserved